Flow & Movement Concept Training

* Што постигнуваме со Flow & Movement Concept training?

 Активација на секој дел од нашето тело, мобилност, еластичност, зацврстување, ослободување од стресот, контола на дишењето и пронаоѓање на сопствениот центар. Тренинзите се изведуваат во пријатна атмосфера со музика. 

Се користат комбинирани техники од фитнес со сопствена тежина, calisthenics, animal flow, пилатес, јога, танц, капуера, гимнастика, техники на дишење, се со цел постигнување на сопствениот баланс, физички и умствен. Тренинзите се поделени на машки и женски групи.

* програма за слабеење

Програмата за слабеење е за сите возрасти, за машки и женски.
Доколку имате проблеми со килажата и сакате да си го подобрите општото здравје, нашата програма за слабеење со консултации за исхрана е идеална за вас!

Предности на оваа програма во однос со стандарден тренинг:
– индивидуален пристап
– прилагодени вежби
– комбинација на тренинзи каде никогаш нема да ви биде досадно
– брзи резултати
– постојана поддршка и мотивација

Тренинзите ги водат тренери со долгогодишно искуство во спортот, танц и движење, здравиот режим на исхрана.

 

@flowandmovementconcepttraining
  • 🥗Оброк на денот со Стефанија на Утринска на Телма со Марко @markomarkmm 💚! Дехидрирани грицки (12ч.) од лен, сончоглед и сув домат, со намаз од индиски ореви, декорирани со домат и авокадо. 😋 🍅🥑
Подготвено со љубов од Девојчето со долгата коса. 🧜‍♀️⬇️Рецепт за намаз (мајонез):
200 гр. Индиски ореви (киснат во вода 1-2 часа)
1/2 лимон
Сол по желба
Се мели во блендер со 1,5 децилитри вода#healthyfood
#healthylifestyle
  • Just flow
🌊💚🦎
  • Be in the #FLOW & unlock every #MOVEMENT
🍀🦎#flow #movement #Bitola #anastasijacenter #concept #training
  • FLOW AND MOVEMENT Concept Training
💚🌊🤸‍♀️CLASSES for men and women at @anastasijacenter - Bitola#flowandmovementconcepttraining #anastasijacenter #findyourbalance #move
#befree
#loveyourself
  • FLOW AND MOVEMENT Concept Training
💚🌊🤸‍♀️CLASSES for men and women at @anastasijacenter - Bitola#flowandmovementconcepttraining #anastasijacenter #findyourbalance #move
#befree
#loveyourself
  • Flow & Movement & Music 🍀💚Doubia adventure 🤸‍♂️🧜‍♀️🎶🌊
@aleshkinanatalija
@zacmol88
  • Ослободете го телото од постојаниот стрес, поврзете сѐ со сопствениот центар и пречекајте го летото раздвижени, среќни, полни со ентузијазам и задоволни со себе си! 🍀
Вие во ново руво! 💚
Тимот на @flowandmovementconcepttraining  го има рецептот за вас! 😉💪
Тренинзи: понеделник, среда и петок во 19.30ч.
Локација: @anastasijacenter#fit #flowandmovement #summerprogram #getready #staystrong #beflow #behappy
  • НУТЕЛА ТАРТ😋прв слој -
100 гр. овес
300 гр. лешник
20гр. какао
50гр. чиа
30 гр. лен
20 урми втор слој -
100 гр. какао
400 гр. печен лешник 
5 капки ванила
сол - помалку од пола лажичка
35 урми 
300 гр. кокосово масло 
200 мл. вода (сѐ додава по потреба) 
Се остава да отстои во фрижидер минимум 6 часаНаздравје! 😉💪#vegan #nutellatart #yummy
#delicious
#healthylife
🥗Оброк на денот со Стефанија на Утринска на Телма со Марко @markomarkmm 💚! Дехидрирани грицки (12ч.) од лен, сончоглед и сув домат, со намаз од индиски ореви, декорирани со домат и авокадо. 😋 🍅🥑 Подготвено со љубов од Девојчето со долгата коса. 🧜‍♀️⬇️Рецепт за намаз (мајонез): 200 гр. Индиски ореви (киснат во вода 1-2 часа) 1/2 лимон Сол по желба Се мели во блендер со 1,5 децилитри вода#healthyfood #healthylifestyle
1 week ago
View on Instagram |
1/8
Just flow 🌊💚🦎
4 weeks ago
View on Instagram |
2/8
Be in the #FLOW & unlock every #MOVEMENT 🍀🦎#flow #movement #Bitola #anastasijacenter #concept #training
5 months ago
View on Instagram |
3/8
FLOW AND MOVEMENT Concept Training 💚🌊🤸‍♀️CLASSES for men and women at @anastasijacenter - Bitola#flowandmovementconcepttraining #anastasijacenter #findyourbalance #move #befree #loveyourself
2 years ago
View on Instagram |
4/8
FLOW AND MOVEMENT Concept Training 💚🌊🤸‍♀️CLASSES for men and women at @anastasijacenter - Bitola#flowandmovementconcepttraining #anastasijacenter #findyourbalance #move #befree #loveyourself
2 years ago
View on Instagram |
5/8
Flow & Movement & Music 🍀💚Doubia adventure 🤸‍♂️🧜‍♀️🎶🌊 @aleshkinanatalija @zacmol88
2 years ago
View on Instagram |
6/8
Ослободете го телото од постојаниот стрес, поврзете сѐ со сопствениот центар и пречекајте го летото раздвижени, среќни, полни со ентузијазам и задоволни со себе си! 🍀
Вие во ново руво! 💚
Тимот на @flowandmovementconcepttraining  го има рецептот за вас! 😉💪
Тренинзи: понеделник, среда и петок во 19.30ч.
Локација: @anastasijacenter#fit #flowandmovement #summerprogram #getready #staystrong #beflow #behappy
Ослободете го телото од постојаниот стрес, поврзете сѐ со сопствениот центар и пречекајте го летото раздвижени, среќни, полни со ентузијазам и задоволни со себе си! 🍀 Вие во ново руво! 💚 Тимот на @flowandmovementconcepttraining го има рецептот за вас! 😉💪 Тренинзи: понеделник, среда и петок во 19.30ч. Локација: @anastasijacenter#fit #flowandmovement #summerprogram #getready #staystrong #beflow #behappy
2 years ago
View on Instagram |
7/8
НУТЕЛА ТАРТ😋прв слој - 100 гр. овес 300 гр. лешник 20гр. какао 50гр. чиа 30 гр. лен 20 урми втор слој - 100 гр. какао 400 гр. печен лешник  5 капки ванила сол - помалку од пола лажичка 35 урми  300 гр. кокосово масло  200 мл. вода (сѐ додава по потреба)  Се остава да отстои во фрижидер минимум 6 часаНаздравје! 😉💪#vegan #nutellatart #yummy #delicious #healthylife
2 years ago
View on Instagram |
8/8