„Here comes the sun“ од Битлси препеана по Битолски од Вокалната детска група на Анастасија Центар

„Време е да нѝ се насмевне сонцето, затоа му испеавме песна!“ – Анастасија Центар

Битолските чупиња ( Уна, Илина, Доротеа, Михаела, Мартина, Јована, Марија, Ема и Ева) од Анастасија Центар, во ретро стил ја опеваат “Here comes the sun“ , од легендарниот англиски бенд Битлси (The_Beatles) .

Песната е изведена од вокалната детска група на Анастасија Центар, со Вокален педагог – Stefanija Milevska Vranić, Музичка и видео продукција – Welcome to Stefanija’s Music World, Гитари – Vladimir Vranić , снимање, микс, мастеринг и видео монтажа – Стефанија, Локација – Анастасија Центар.

„Here comes the sun“ e песна која ја враќа надежта после долгата зимска меланхолија. Да погледнеме во сонцето и на светлата страна од животот. Да сѐ радуваме, да сѐ дружиме, да сѐ смееме, да танцуваме, да свириме и да пееме. – Анастасија Центар

Целта на Центарот е да ги зачува вистинските вредности, да ја негува културата и музиката на високо ниво кај младите во Битола, како темел за нивно понатамошно развивање во професионални артисти и вистински личности.

Центарот за изведувачки уметности, мода, музика и танц – Анастасија, периодов е во подготовка на видео мјузиклот „Healer“ – Исцелител, по повод 25 годишен јубилеј. Oчекувајте доста уметнички активности од страна на младите талентирани уметници кои посетуваат часови во Анастасија Центар.

До тогаш слушајте ја новата преработка и останете со широка насмевка и позитивна енергија!☀️

Битола, Општина Битола, Пелагониски СР, 7000, Северна Македонија

Новости

Анастасија Центар со Вероника Кочов ја отворија самостојната изложба „Монохроматска меланхолија” на Ивона Кочов

Магична вечер на 21.03.2024 во КИЦ на изложбата на препознатливата битолска фотографка Ивона Кочов. Отворањето на изложбата беше крунисано со танцова уметничка порака на Анастасија Центар, преку главната инспирација за делата на Ивона Кочов, нејзината ќерка -...

Роденденско расположение во Анастасија Центар – 27ми роденден на „Анастасија“

Среќен 27ми роденден ,,Анастасија"! Анастасија и Стефанија овој роденден со порака до сите талентирани битолски деца, млади и возрасни: ,,Ве очекуваме во Анастасија Центар заедно да твориме, сонуваме и остваруваме! 27 години го споделуваме нашето искуство, знаење и...

Анастасија Центар танцуваше со љубов за Пелистер на Кошаркарскиот Kуп на Македонија

За забавниот дел на полуфиналето и финалето на националниот кошаркарски Куп, беше задолжена танцовата група на Анастасија Центар, која настапи со 12 точки за време на паузите, под менторство на кореографката Стефанија Милевска Враниќ.

Анастасија Центар во Србија организираше часови за модерен и современ танц за деца

Анастасија Центар од Битола, по втор пат успешно организираше часови за модерен и современ танц за деца од 3ти до 11ти јануари 2024та година.

Поврзувањето на двете култури и иницијативата за почеток на Анастасија Центар во Србија е со поддршка на Центарот за Култура „Јован Томиќ“ од Нова Варош, Србија, на чело со директорката Михрија Хаџиќ.

Промовиран првиот видео запис на Ања Мицевска во Анастасија Центар

На 26ти декември, за време на Новогодишниот концерт во Анастасија Центар, Ања ја имаше својата промоција за песната "За Нас" . Овој настан беше совршена платформа за претставување на нејзиното првенче пред пошироката публика, давајќи и можност да го сподели својот музички талент.

11 КОРЕОГРАФИИ И МНОГУ НАГРАДИ ЗА АНАСТАСИЈА ЦЕНТАР НА ИНТЕРНАЦИОНАЛНИОТ НАТПРЕВАР ВО МОБ -„STAGE”

На 18ти ноември во Македонската Опера и Балет се одржа 5то роденденско издание на Интернационалниот танцов натпревар „Stage". На овој натпревар учествуваше и Анастасија Центар, заедно со учесници од Србија, Бугарија, Романија, Хрватска, Белгија, Турција, Косово....

Од Битола до Њујорк – овации за „Иновација“ на Анастасија Центар

Во Народен Театар Битола на 06.11.2023, се одржа премиерата на музичко - танцовиот перформанс на Анастасија Центар, по повод 4ти ноемвири - Ослободувањето на Битола. Позитивниот фидбек и овациите на публиката се највисоката оценка за оваа креација. Нешто што не и...

,,Иновација” – музички и танцов перформанс на Анастасија Центар со премиера во Народен театар Битола

Сите битолчани, љубители на уметноста, ќе имаат прилика на 06.11. во понеделник од 20ч., во Народен Театар Битола, да присуствуваат на премиерното издание на музичко - танцовиот перформанс ,,Иновација" на Анастасија Центар. Кореографија, режија и музика потпишува...

Битолските таленти пееја, свиреа и танцуваа со љубов за Бобан

Денес, на 14.10.2023 од 11:00-14:00 часот, на плоштад Магнолија, се оддржа хуманитарен концерт за Бобан, со цел да му се помогне на овој млад живот и татко на две малолетни деца да се избори и да се излекува. Анастасија Центар заедно со Стефанија, го поддржа овој...

Коментари

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *