Уписи во Анастасија Центар – есен/зима 2019/20

Анастасија Центар е собралиште на
сите креативци, таленти, сонувачи и остварувачи.
Уникатно и модерно место во центарот на град
Битола, кое се наоѓа на главната и најпозната
битолска улица Широк Сокак бр. 61.

Aктивности за деца, млади и возрасни

МУЗИКА

ПОП и ЏЕЗ ПЕЕЊЕ
МУЗИЧКА ТЕРАПИЈА ЗА ЛИЦА СО ПОПРЕЧЕНОСТИ
ХОР/ИНСТРУМЕНТИ: ПИЈАНО И ГИТАРА

ТАНЦ

МОДЕРЕН , ЏЕЗ И СОВРЕМЕН ТАНЦ
СОВРЕМЕН ТАНЦ И КОНДИЦИОНЕН ТРЕНИНГ ЗА ВОЗРАСНИ
 ОРИЕНТАЛНИ ТАНЦИ
ПОДГОТОВКА ЗА СВАДБЕН ТАНЦ
ТРЕНИНГ СО ПЕРСОНАЛЕН ТРЕНЕР

МОДА

МАНЕКЕНСТВО
 МОДНО АТЕЛЈЕ НА КРЕАТОРКАТА АНАСТАСИЈА ЗУЛЕВСКА МИЛЕВСКА КАДЕ СЕ ВРШИ ИЗРАБОТКА НА УНИКАТНИ МОДЕЛИ

 СЦЕНА

 ПРОСТОРОТ МОЖЕ ДА СЕ ИЗНАЈМУВА ЗА СЕМИНАРИ, ДЕБАТИ, РАБОТИЛНИЦИ, ИЗЛОЖБИ, КАКО  СЦЕНА ЗА ТЕАТАР, ПЕРФОРМАНСИ, МОДНИ РЕВИИ и МУЗИЧКИ АКУСТИЧНИ КОНЦЕРТИ.
 Сите заинтересирани можат да добијат информации преку фб, директно во центарот со работно време од понеделник до петок, од 10ч.- 22ч. или на контакт телефоните: 047 614 666; 070 477786.
 
ЦЕЛИ НА АНАСТАСИЈА ЦЕНТАР
Психофизички и духовен развој на децата, младите и возрасните во градот Битола и пошироко;
– Подигнување на свеста кај младите и возрасните преку уметноста;
– Враќање на вистинските норми и вредности на живеењето;
– Максимално акцентирање на младите таленти и нивна целосна поддршка; 
– Доближување на сцената до членовите и практична реализација на нивните активности;

– Еднаквост на лицата со попреченост и пречки во развојот во секојдневното окружување, како и нивни психофизички, емоционален и духовен развој преку организирање на културно – уметнички манифестации и нивна социјално општествена инклузија.

– Обуки за здрав начин на исхрана и грижа за сопственото здравје

Новости

Специјална награда и прво место со освоени максимални 100 бода за децата од Анастасија Центар, на Интернационалниот фестивал ,,Арт Ин”

Специјална награда и прво место со освоени максимални 100 бода за децата од Анастасија Центар, на Интернационалниот фестивал ,,Арт Ин"

Анастасија Центар со Вероника Кочов ја отворија самостојната изложба „Монохроматска меланхолија” на Ивона Кочов

Магична вечер на 21.03.2024 во КИЦ на изложбата на препознатливата битолска фотографка Ивона Кочов. Отворањето на изложбата беше крунисано со танцова уметничка порака на Анастасија Центар, преку главната инспирација за делата на Ивона Кочов, нејзината ќерка -...

Роденденско расположение во Анастасија Центар – 27ми роденден на „Анастасија“

Среќен 27ми роденден ,,Анастасија"! Анастасија и Стефанија овој роденден со порака до сите талентирани битолски деца, млади и возрасни: ,,Ве очекуваме во Анастасија Центар заедно да твориме, сонуваме и остваруваме! 27 години го споделуваме нашето искуство, знаење и...

Анастасија Центар танцуваше со љубов за Пелистер на Кошаркарскиот Kуп на Македонија

За забавниот дел на полуфиналето и финалето на националниот кошаркарски Куп, беше задолжена танцовата група на Анастасија Центар, која настапи со 12 точки за време на паузите, под менторство на кореографката Стефанија Милевска Враниќ.

Анастасија Центар во Србија организираше часови за модерен и современ танц за деца

Анастасија Центар од Битола, по втор пат успешно организираше часови за модерен и современ танц за деца од 3ти до 11ти јануари 2024та година. Поврзувањето на двете култури и иницијативата за почеток на Анастасија Центар во Србија е со поддршка на Центарот за...

Промовиран првиот видео запис на Ања Мицевска во Анастасија Центар

На 26ти декември, за време на Новогодишниот концерт во Анастасија Центар, Ања ја имаше својата промоција за песната "За Нас" . Овој настан беше совршена платформа за претставување на нејзиното првенче пред пошироката публика, давајќи и можност да го сподели својот музички талент.

11 КОРЕОГРАФИИ И МНОГУ НАГРАДИ ЗА АНАСТАСИЈА ЦЕНТАР НА ИНТЕРНАЦИОНАЛНИОТ НАТПРЕВАР ВО МОБ -„STAGE”

На 18ти ноември во Македонската Опера и Балет се одржа 5то роденденско издание на Интернационалниот танцов натпревар „Stage". На овој натпревар учествуваше и Анастасија Центар, заедно со учесници од Србија, Бугарија, Романија, Хрватска, Белгија, Турција, Косово....

Од Битола до Њујорк – овации за „Иновација“ на Анастасија Центар

Во Народен Театар Битола на 06.11.2023, се одржа премиерата на музичко - танцовиот перформанс на Анастасија Центар, по повод 4ти ноемвири - Ослободувањето на Битола. Позитивниот фидбек и овациите на публиката се највисоката оценка за оваа креација. Нешто што не и...

,,Иновација” – музички и танцов перформанс на Анастасија Центар со премиера во Народен театар Битола

Сите битолчани, љубители на уметноста, ќе имаат прилика на 06.11. во понеделник од 20ч., во Народен Театар Битола, да присуствуваат на премиерното издание на музичко - танцовиот перформанс ,,Иновација" на Анастасија Центар. Кореографија, режија и музика потпишува...

Коментари

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *